Deputeti i VV-së

Bajqinovci për vaksinimin e qytetarëve në veri nga Qeveria e Vuçiqit: Ku janë konferencat e PDK-së e sovraniteti i LDK-së!?

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinvoci ka komentuar zhvillimet e fundit në veri të vendit, ku shumë qytetarë kanë filluar vaksinimin anti-covid, mjete të siguruara nga Qeveria e Vuçiqit.

Ai ka sulmuar Qeverinë Hoti për heshtjen dhe mosveprimin në këtë rast, derisa nuk ka hezituar të kërkojë nga PDK-ja reagim, me pretekstin se konferencat i bënte veç në kohën e Qeverisë Kurti, transmeton Ballkani.info.

Ky është postimi i plotë: