Aurora Krasniqi humb betejën me Leukemi, ndërron jetë në Turqi

Ka ndërruar jetë 18-vjeçarja Aurora Krasniqi. Ajo ishte diagnostikuar me Leoukemi dhe po trajtohej në Turqi.

Lajmin që Aurora Krasniqi është ndarë nga jeta, e ka dhënë deputeti Labinot Tahiri, i cili edhe kishte mbledhur disa fonde për shërimin e saj.

Postimi i plotë i deputetit Tahiri:

Ju kujtohet Vajza si engjull Aurora Krasniqi, e cila vuante nga Leoukemia, ajo sot paska ndrruar jetë?
Sot kthehen familja nga Turqia dhe nesër bëhet varrimi.

Dua tê ju falenderojë të gjithëve që e keni ndihmuar. Juve në Kosovë e juve në DIASPORË. 
Zoti dhuron jetên dhe e merrë atë.

Lajm shumë i rëndë.