Astrit Dehari kishte pasion futbollin, aktivistët e VV-së në 2 vjetorin e vdekjes së tij me turnir

Në 2 vjetorin e vdekjes së aktivistit Astrit Dehari, Lëvizja Vetëvendosje do të organizojë turnir futbolli, pasi që sipas një njoftimi të kësaj partie, ai kishte passion këtë sport.

Ky është njoftimi i VV-së:

“Me 5 nëntor të këtij viti bëhen 2 vjet nga vrasja në burg e aktivistit, shokut tonë, Astrit Dehari. Përveç aktivitetit të tij patriotik e kombëtar dhe studimeve në Fakultetin e Mjekësisë, Astriti e kishte edhe një pasion, futbollin”, thuhet në një postim të LV-së.

Për nder të aktivizmit dhe veprës së tij, njofton LV-ja, aktivistët e qendrave të Lëvizjes, kanë organizuar turnirin e futbollit që nis sot prej orës 10:00 që mbahet në palestrën “Te Pishat” në Sllatinë të Lipjanit”.

Ndryshe Astrit Dehari ndërroj jetën pasditen e 5 nëntorit të vitit 2016 në Qendrën e Paraburgimit në Prizren.