Konfirmon MSH

Arrijnë në Kosovë 10 mijë vaksinat e dhuruara nga Kroacia mike

Kosova është furnizuar me 10 mijë doza të vaksinave nga Kroacia.

Furnizimi me vaksina është bërë mbrëmë.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti.

“Po mbrëmë kanë arritë”, ka  deklaruar ai.

Më 24 maj, ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka nënshkruar marrëveshjen për furnizim me vaksina me Kroacinë.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë këtij takimi, Bardiqi dhe Barishiq kanë nënshkruar marrëveshjen për 10 mijë doza të vaksinës antiCOVID, të cilat ministri i Jashtëm kroat, Gordan Grliq-Radman, pati njoftuar se Kroacia do ia bëjë dhuratë Kosovës.