Arrestim

Arretohet një person në aeroport, i gjenden 15 fishek gjatë kontrollit

Gjatë ditës së djeshme në Aeroportin Ndërkombëtarë të Prishtinës “Adem Jashari” është arrestuar një person.

Sipas policisë, gjatë kontrollimit të valixheve nga personat zyrtar, pronë e të dyshuarit mashkull të komunitetit boshnjak, pikërisht në një çantë dore i janë gjetur dhe konfiskuar 15 fishek.

I dyshuari pas intervistimit me urdhër të prokurorit, lirohet në procedurën të rregullt.