Pas turpërimit

Anthony Joshua përpiqet ta frenojë babain e tij Riçard, teksa i vërsulet promotorin Eddie Hearn

Anthony Joshua duhej të frenonte babain e tij “të mërzitur” i cili përpiqej të shkonte te promotori Eddie Hearn pas humbjes shokuese të djalit të tij nga Andy Ruiz, transmeton ballkani.info.

Pas betejës, babai i Anthonyt, Richard bëri një vijë drejt Hearn në ring dhe u detyrua të mbahej nga Joshua në Madison Square Garden në Nju Jork.

Kjo u kap në kamera në sfond pasi Ruiz ishte intervistuar pas ndalimit të papritur të ndeshjes ne roundin e shtatë.

Përfundimisht Joshua arriti ta qetësonte babain e tij dhe ta largonte nga ballafaqimi dhe më vonë pranoi: “Baba im është i mërzitur, që është një reagim i natyrshëm.

/Ballkani.info/