Ancelotti lavdëron Mbappen

Trajneri i Napolit, Carlo Ancelotti e ka cilësuar Kylian Mbappen si super yll të së ardhmes në prag të sfidës direkte  me Paris Saint Germain në Ligën e Kampionëve.

Mbappe është në mesin e të nominuarve për “Topin e Artë” pasi që e fitoi Kupën e Botës me Francën verën e kaluar.

Napoli kryeson grupin C me 4 pikë, një më shumë se PSG  kurse trajner i napolitanëve ka pasur fjalë pozitive për yllin e francezëve.

“Mbappe është një lojtar i shpejtë dhe i mirë por dallimi nga të tjerët është se Mbappe është edhe efektiv. Ai është shumë i ri dhe do të jetë definitivsht ylli i ri i së ardhmes”, tha Ancelotti.