Ambasadorit Minxhozi nuk i kujtohet emri i Adem Jasharit (Video)

Në ceremoninë e sotme të organizuar për nderë të 106 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, gjatë fjalimit që ka mbajtur ambasadori shqiptar në Prishtinë, Qemal Minxhozi, për një moment nuk i kujtohej emri i Komandantit Legjendar të UÇK-së, Adem Jashari dhe u dashtë që emrin t’ia kujtojë dikush nga të pranishmit.