Britaniku

Ambasadori më i mirë, O’Connell shkruan për fitoren e Kosovës

Kosova ka shënuar fitore 3 me 2 në ndeshjen me Bullgarinë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020.

Milot Rashica, Vedat Muriqi dhe Elbasan Rashani ishin golashënuesit e kësaj ndeshje.

Fitores së Kosovës i është gëzuar edhe ish-ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell.

“Nuk humben shpresë. Nuk u dorëzuan. Fituan. Urime djema! Urime Kosova! ”, ka shkruar O’Connell.

Ky është statusi i tij i plotë: