Nicolas Abbot

Ambasadori britanik uron Kurban Bajramin: Kjo festë le t’u sjellë shëndet, paqe dhe prosperitet

Ambasadori i Britanisë së Madhe, Nicolas Abbot, ka uruar festën e Kurban Bajramit, të gjithë qytetarëve të besimit islam në Kosovës.

Ai në një postim në Facebook shkroi se kjo festë le t’u sjellë shëndet, paqe dhe prosperitet juve dhe familjeve tuaja.

“Ju uroj të gjithë Muslimanëve në Kosovë dhe më gjërë në botë, gëzuar Kurban Bajramin (Eid al-Adha). Kjo festë le t’u sjellë shëndet, paqe dhe prosperitet juve dhe familjeve tuaja”, shkroi ai.