Philip Kosnett

Ambasadori Amerikan përgëzon Veselin për rezolutën për dialogun

Ambasadori Amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka përgëzuar lodershipin e kryeparlamentarit Kadri Veseli për miratimin nga ana e Kuvendit të rezolutës për dialogun Kosivë-Serbi si dhe votimin e delegacionit shtetëror në këtë proces.

Nëpërnjet një postimi në Twitter, ambasadori amerikan në Kosovë ka thënë se SHBA do të jetë e përfshirë në dialogun që do të ndërmjetësohet nga BE për arritjen e marrëveshjes gjithëpërfshirëse.