Ambasada turke: Gjendja e ambasadores Kiliç është stabile

Gjendja e ambasadores turke, Kivilcim Kiliç, është stabile pas aksidentit ku u përfshi eskorta e saj në fshatin Slivovë të Gjilanit.

Ajo tashmë ka marrë trajtimin e duhur mjekësor. Këtë e ka konfirmuar për Klan Kosovën, Ambasada e Turqisë në Kosovë.

Ndryshe nga ky aksident kanë ndërruar jetë tre persona dhe katër të tjerë janë lënduar.