Alisson Becker fiton “Yachine Trophy”

Për herë të parë është ndarë sot trofeu “Yachine Trophy” për portierin më të mirë.

Dhe këtë çmim e ka rrëmbyer portieri i Liverpoolit, Alisson Becker.

Kujtojmë se ai kishte ndihmuar Liverpoolin të fitonte Ligën e Kampionëve sezonin e kaluar me paraqitje fantastike.