çifti

Albani e Miriami publikojnë “Duamë”

“Duamë” titullohet kënga më e re e çiftit Alban Skënderaj e Miriam Cani.

Kënga vjen pak ditë pasi çifti njoftoi se ka kurorëzuar lidhjen 12-vjeçare.

Skendaraj ka bërë vetë tekstin, ndërsa producent është Lorenc Aliaj. Për videoklipin është kujdesur “Talelli Production”.

Ky është teksti i këngës:

DUAME

Duame ti vetem deri sa

lulet te mos celin ne pranvere

Duame vetem deri sa me s’ka

Vetem der‘sa fryme une te mos kem

Duame ti vetem kur merr fryme

Vetem kur zemra jote rreh

Duame ti vetem pergjithmone asgje me shume

Duame ne zemer dhe ne mendje

Ndoshta nuk te fal dot nje kurore

Ndoshta nuk te vesh dot ne flori

Ndoshta nuk te fal dot nje pale krahe te fluturosh

Por dashuri, ne perjetesi

Duame ti vetem deri sa

lulet te mos celin ne pranvere

Duame vetem deri sa me s’ka

Vetem der‘sa fryme une te mos kem

Duame vetem si e do natyra diellin

Duame vetem si e duan yjet qiellin

Pak me shume se dje, me pak se neser

Ndoshta nuk te fal dot perjetesine

Por perjetesisht te fal dashurine