Kushtrim Sopa

Aktivisti i LDK-së: Saranda është motra ime, është gjaku im

Asambleisti i LDK-së në Prishtinë, Kushtrim Sopa ka reaguar pas sulmeve të fundit në drejtim të të mbijetuarës së luftës, Saranda Bogujevci.

‘Saranda është motra ime, është gjaku im.

Familja Bogujevci dhe të gjitha familjet Shqipëtare të prekura dhe të persekutuara nga kriminelët serb dhe shteti kriminal i serbisë në luftë janë familje të miat.

Çdo Shqipëtarë, është vëllau im.

Çdo Shqipëtare, është motër e imja’, tha ai , transmeton Ballkani.info

Ai po ashtu ka bërë thirrje që të mos shfrytëzohet ky moment për fushatë e vota, derisa ka bërë një shkrim shumë të matur e unifikues.

Më poshtë, postimi i plotë: