Shqipëri

Aksident me vdekje në aksin Shkodër-Velipojë

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur rreth orës 18:50 të së enjtes në aksin Shkodër-Velipojë.

Policia raporton se në plazh Velipojë, mjeti tip Benz me drejtues shtetasin M. L. banues në Velipojë, ka aksidentuar me pasoje vdekje shtetasin B. B. vjeç 40, banues Velipoje.

Drejtuesi i mjetit do shoqërohet për në ambjentet e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër për veprime të mëtejshme.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punohet për sqarimin e rrethanave të aksidentit.