Këngëtarja

Adelina Ismaili zhvishet e gjitha për ditëlindje FOTO

Sot feston ditëlindjen këngëtarja e dashur Adelina Ismaili.

Një ndër këngëtaret e cila pëlqehet shumë nga të gjitha moshat, teksa edhe mund të themi lirisht se solli revolucion në muzikën shqiptare feston ditëlindjen sot.

Bëhet fjalë për divën shqiptare Adelina Ismailin, e cila sot me datën 14 dhjetor mbush 41 vjeç.

Adelina tashmë është nënë e një djali, dhe aktualisht e tërhequr nga muzika por që së fundmi ajo ka filluar emisionin e saj në televizion.