Zgjedhjet

A do ta marrë AAK-ja edhe Nismën në koalicion? Sot takohen Haradinaj e Limaj

Kryetari i AAK-së Ramush Hardinaj në një konferencë për media pas zyrtarizimit të koalicionit me PSD -në gjatë ditës së djeshme ka bërë me dije se sot do të takohet edhe me kryetarin e NISMA Fatmir Limaj.

“Nesër do të takohemi me kryetarin e Nisma Fatmir Limaj. Ideja është për zgjerimin e koalicionit, ftojmë edhe AKR-në të na bashkëngjitet” ka thënë Haradinaj për mediat por pa treguar orarin”, ka thënë gjatë ditës së djeshme Haradinaj.

Ndryshe, dje AAK-ja dhe PSD-ja zyrtarizuan koalicionin parazgjedhor ku prijës i listës do të jetë i pari i AAK-së, Ramush Haradinaj.

Sipas marrëveshjes mes dy partive, Haradinaj do të jetë kandidati për kryeministër ndërsa Shpend Ahmeti do të jetë i dyti në listë zgjedhore.

Në këtë listë zgjedhore, PSD-ja do t’i ketë 25 kandidatë për deputetë.

loading…