620 $ milione rinovim

$620 milionë rinovim, hoteli ikonik bëhet më moderni

Hoteli “Palms Casino Resort”, një nga më ikonikët e Las Vegasit, shpenzoi 620 milionë dollarë për rinovimin më të fundit, më i shtrenjti në historinë e qytetit.

Resorti u ble në vitin 2016 nga Frank dhe Lorenzo Fertitta, koleksionistë arti dhe reklamues ndeshjesh boksi. Ata e blenë për 312.5 milionë dollarë, por e lanë lënë me aq. Rinovimi në total do të kushtojë 620 milionë dollarë.