Greqi

36 vjeçari shqiptar gjendet i vdekur në qeli. Dyshohet për shkak të…

Një shqiptar është gjetur i vdekur në qelinë e tij në një nga burgjet greke.

I ndjeri është një 36 vjeçar, i cili ishte i burgusor në zonën e Trikallas.

Një autoambulancë e transportoi atë drejt spitalit të Trikallas, por ai ishte i pajetë. Po vijojnë hetimet dhe pritet ekspertiza mjeko-ligjore për shkaqet e vdekjes së tij.

Gazeta greke “Protothema” shkruan se Vdekja e të burgosurit ka të ngjarë për jetë për shkaqe patologjike.