Dasma e rreme

24-vjeçarja organizoi një dasmë të rreme për të marrë vëmendjen e ish të dashurit

Një nga trendët më të fundit në TikTok përqendrohet në reagimet e personave ndaj ndarjeve.

Sipas medieve të huaja, një përdoruese me këtë rast tha se ajo u hoq sikur po martohej vetëm tre muaj pasi ishte ndarë nga i dashuri.

Sarah Vilard është një studente 24-vjeçare nga Gjermania dhe pohoi se ajo falsifikoi dasmën e saj pas një ndarjeje. Në vitin 2019, ajo dhe ish i dashuri i saj, të cilin ajo e ka mbajtur anonim, u ndanë.

Tre muaj pas ndarjes, Vilard tha se vendosi të përpiqej të “hakmerrej” ndaj tij duke e bërë të dukej se ishte martuar. Ajo thotë se bleu një fustan nusërie, punësoi një person ta luante “bashkëshortin e saj” dhe bëri fotografi dasme.

Vilard nuk tregoi se sa para kishte harxhuar në dasmën false, megjithatë ajo i publikoi fotografitë në rrjetet sociale për të tërhequr vëmendjen e ish të dashurit të saj – dhe funksionoi.

“Ai e kuptoi përmes Instagramit dhe më shkroi të nesërmen dhe u tronditë sepse mendoi se po e tradhtoja derisa ishim bashkë”, tha ajo, transmeton telegrafi.

“Kjo, sigurisht, nuk ishte çështja”, vazhdoi ajo duke thënë. “Por ai erdhi në shtëpinë time dhe donte të fliste me mua. Unë nuk isha e interesuar”, shtoi ajo.