2-vjeçari

2-vjeçari gjeti celularin e nënës së tij të zhbllokuar dhe porositi 31 cheeseburger

Një nënë nga Teksasi mori një mësim të rëndësishëm për lënien e celularit të hapur pasi djali i saj 2-vjeçar porositi aksidentalisht 31 cheeseburger.

Disa ditë më parë, Kelsey Golden transferoi foto nga telefoni në kompjuterin e saj, kur djali i vogël i Barrett filloi ta “mashtronte”, tha ajo për CNN.

Golden shpjegoi se djalit të saj i pëlqen funksioni i kamerës në telefonin e saj.

“Atij pëlqen të shikojë reflektimin e tij,” tha ajo, në vend që të luante lojëra ose të bënte gjëra të tjera në telefonin e saj. Por këtë herë, i vogli nuk po shikonte vetëm reflektimin e tij. “Ai filloi të shtyjë ekranin, duke e kthyer atë sikur dora e tij të ishte si një tren”, shtoi Golden.

Pak minuta më vonë gruaja pa një automjet të ndaluar dhe një burrë që nxirrte një çantë të madhe me shumë cheeseburger nga një zinxhir i njohur i dyqaneve ushqimore të shpejta. Në fillim ajo mendoi se burri kishte shkuar në shtëpinë e gabuar. “Atëherë kuptova që Barrett po luante me telefonin tim,” tha ajo. “U ktheva dhe pashë telefonin tim dhe u bë një porosi ndërsa ai po luante me të.”

Porosia ishte edhe e papërshtatshme sepse “askush në familjen tonë nuk i pëlqen cheeseburgers”, tha Golden. Kështu ajo vendosi t’i dhuronte ato përmes llogarisë së saj në Facebook, ndërsa ua jepte fqinjëve.

Golden shpreson se urdhri i djalit të saj do të ndihmojë në zbukurimin e ditëve të disa njerëzve. “Shpresoj që ai të shpërndajë pak të qeshura në një botë të trishtuar dhe të errët,” tha ajo./abcnews.al