Ministri i Punëve të Brendshme

Zotimi i Agim Veliut para deputetëve të VV-së për ndërhyrje në Karaçevë, përmbushet brenda 4 orëve

Sot në Kuvend në rend dite ishte edhe raportimi i Ministrit të Punëve të Brendshme, Agim Veliut.

Atij iu vërsulen deputetët e LDK-së për hyrjen e Xhandarmërisë serbe dhe kazinove ilegale në Karaçevë, derisa për këtë të dyten, Veliu paralajmëroi se shumë shpejt do ia nin “krismën”, duke menduar ndoshta këtë mega-operacion që po zhvillohet sot në këtë fshat, shkruan Ballkani.info

Vetëm katër orë pas fjalëve të ministrit, paralajmërimi doli i saktë, Forcat Speciale të Policisë kosovare me rreth 500 trupa, deri tani kanë arritur të arrestojnë disa persona./Ballkani.info/