Milaim Zeka

Zeka: VV-ja e Glaukut, iu ka marrë nga 350000 euro njerëzve për leje ndërtimi

Pas fjalimit të deputetit nga radhët e NISMA-s, Milaim Zeka, debati ka eskaluar në momentin kur Glauk Konjufca iu drejtua me epitetin ‘hajn’.

Pas kësaj deputeti Zeka doli në foltoren e Kuvendit ku edhe eskaloi situata dhe filluan ofendimet e dy palëve, transmeton Ballkani.info.

Konjufca e ‘thumboi’ Zekën për rastin e vizave, për të cilin është duke hetuar Prokuroria e Kosovës, ndërsa Zeka i tha se vet Konjufca bashkë me Vetëvendosjen kanë mbi 100 afera korruptive ku i kanë marrë njerëzve mbi 350.000 euro për leje ndërtimi.

Zeka avazin e ka vazhduar edhe në rrjetin social Facebook, ku iu drejtua prapë VV-së. /Ballkani

Postimi i plotë:

A ka mask rende se njeriu i tresheve seksuale, siq eshte Glauk Konjufca, me te akuzu per hajni. VV-ja e Glaukut ju ka marre nga 350-mi euro njerezeve per nje leje ndertimi. Glauku me compani jane perzi ne 1000 afera tjera…!

I djegu pse i thash qe eshte krimb, e krimbi kurr nuk bahet shqiponje!!!