Eurodeputetja

Viola von Cramon uron kosovarët për pavarësi

Eurodeputetja Viola von Cramon, ka uruar Kosovën për 14-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë.

Ajo në një postim në Twitter ka shkruar se puna e bërë deri më sot ka qenë e paharrueshme, teksa ka shtuar se mezi pret vizitën e saj të radhës në Kosovë.

“Të gjithëve në Kosovë dhe të gjithëve që festojnë sot: Gëzuar 14-vjetorin e Pavarësisë Republikës së Kosovës! Puna së bashku me shumë prej jush deri më tani ka qenë kaq e paharrueshme. Mezi pres vizitën time të radhës dhe të vazhdoj bashkëpunimin me ju në të ardhmen!”, shkruan ajo.