Momente dramatike

VIDEO/ Momente dramatike: Dy-vjeçarja rrezikon të bie nga kati i pestë i ndërtesës, ja kush e shpëton

Një vajzë dy vjeçare, ka rrezikuar së tepërmi të bie nga kati i pestë i një pallati, por fatmirësisht një fqinj është shfaqur dhe ka arritur ta shpëtojë.Vogëlushja ishte vetëm në shtëpi, pasi e ëma kishte shkuar me të vëllanë në spital, sepse ky i fundit ishte sëmurë.

Vajza kishte dalë në ballkonin e apartamentit të tyre dhe ka ngecur në hapësirat ndarëse të ballkonit prej hekuri.

Vogëlushja kishte mbetur e varur në një lartësi prej 50 metrash për më shumë se 30 minuta.Po të mos ishte për një fqinj, një ish ushtarak në pension, i cili shpërtheu derën e shtëpi

“Ajo ishte në gjumë. Mendova se do të kthehesha vërtet shpejt. Nuk mendoja se vogëlushja ime do të rrezikonte aq shumë”, u shpreh mamaja e vogëlushes.