Mesfushori

Transferi i Serit i ka thyer rregullat e FA

Sipas një raporti të Daily Mail, transferimii i Jean-Michael Seri te Fulhami është përsëri në fokus pasi që klubi londinez akuzohey se ka thyer rregullat për agjent të përcaktuar nga Federata e Futbollit të Anglisë

Mesfushori i talentuar e kompletoi kalimin në Londër kur ai dhe shoku i tij i skuadrës së Nice, Maxime le Marchand iu bashkuan Fulhamin në një çmim të kombinuar 25 milionë funte.

Por, ka mendime se marrëveshja është në kundërshtim me rregulloren e FA pasi që Fulhami dhe agjenti i Seri kanë autorizuar ndërmjetës nga “Willie dhe Mark McKay” për të orkestruar këtë marrëveshje.