Recetë

Tortë me puding dhe keksa të bluar

Shtresa e pare:
1 puding qokollade
1/2 margarin
300gr keksa te bluar

Pergatitja:
Pudingu pergaditet sipas udhezimit ne paketim(0.5L qumsht me 2 luge gjelles sheqer) pasi te zihet ja qesmi 1/2 margarine(125gr) e perzin deri sa te shkrihet e len me u ftoh 10min edhe ja qesim keksat prap perzihet mire edhe ja jep formen qysh deshiron ose me naj tepsi mundeni me bo!

Shtresa e dyte:
1 puding vanille
1/2margarin
200gr kokos
Pergatitja si per pjesen e pare⬆

Mbi renditen Jaffa kekse dhe ne fund dekorin me shllag ose ndonje fill tjeter.

loading…