Të tjera tërmete në detin Jon

Pas tërmetit të fuqishëm që ra mbrëmë në ishullin Zakyntho në Greqi, tre tërmete të tjera kanë rënë pasditen e sotme.

Epiqendra ka qenë sërish në detin Jon.

Sipas Institutit grek të Sizmiologjisë, rreth orës 16:07 janë regjistruar lëkundje me magnitudë 4.7 me epiqendër në detin Jon në një thellësi prej 10 kilometra nën tokë.

Tërmeti është ndjerë në Zakyntho, Patra dhe Athinë.

Në orën 16:35 ka rënë një tjetër tërmet me magnitudë 4.1, epiqendra sërish në thellësinë e detit Jon.

Në orën 16:48 janë ndjerë sërish lëkundje sizmike me magnitudë 3.8. Tërmeti është ndjerë në këto 3 qytete të Greqisë.

Mediat greke nuk kanë raportuar për persona të lënduar, as për dëme materiale.