Video

Supë me mish pule, spinaq dhe miell misri

Një recetë e thjeshtë, e shijshme dhe e shëndetshme!

Përbërësit:

▪ tri kofshë pule
▪ 2l ujë
▪ një lugë çaji kripë
▪ dy qepë mesatare
▪ një spec i kuq
▪ një karotë
▪ 150-200gr spinaq
▪ një degë trumzë
▪ 100gr oriz
▪ piper i zi
▪ dy kube koncentrat perimesh
▪ 1.5 lugë miell misri
▪ 1.5 lugë miell i bardhë
▪ një vezë
▪ 200ml jogurt

Ecuria e plotë e përgatitjes: