Smartfoni

Sony Xperia 1 II së shpejti në treg, me specifika të mira dhe çmim të lartë!

Ndërsa asgjë nuk është për t’u habitur në lidhje me modelin e ri të telefonit nga Sony, gjëja më e habitshme rreth tij është çmimi.

Sony njoftoi se telefoni do të fillojë shitjen me pakicë për 1,199,99 dollarë. Kjo është një kërcim shtesë në vlerë prej 200 dollarësh nga Sony Xperia 1 origjinal, i cili filloi të shitet me një çmim prej 999 dollarësh.

Ndoshta në një përpjekje për të justifikuar çmimin, Sony po i ofron kujtdo që para-porositë telefonin deri më 28 qershor një palë kufje Sony WF-1000XM3. Këto janë një nga çiftet më të mira të kufjeve në treg, të cilat janë duke rivalizuar me Bose QC 35 II.

Njoftimi i fundit nga kompania konfirmoi specifikat e Sony Xperia 1 II. Pajisja më e re nga gjiganti Sony do të ofrojë mbështetje për 5G falë procesorit të Qualcomm, Snapdragon 865, 8 GB RAM dhe 256 GB hapësirë ​​të brendshme. Do të ketë një bateri me 4,000mAh, që është 700mAh më shumë se versioni i mëparshëm.

Gjëja e madhe që e bën Sony Xperia 1 II të dallohet nga konkurrenca e madhe (përveç çmimit të lartë) është kamera e telefonit. Nuk është më e mira në treg, por vjen me disa tipare të reja që e bëjnë atë një pretendent të denjë me 20fps, që është një veçori që asnjë telefon tjetër nuk e ka ofruar më parë.

Pajisja është vendosur të fillojë shitjet me para-porosi më 1 qershor, ndërsa e njëjta do të dërgohet tek blerësit në 24 korrik.