Skandaloze: Qeveria Kurti anashkalon prodhimet vendore, iu servon në karantinë ushqime nga Tajlanda (Foto)

Gjithë karrierën politike e ndërtuan mbi bazën që të blehen dhe të përdorën prodhimet vendore, por veprimet e tyre janë krejtësisht ndryshe nga kauza e tyre.

Një i karantinuar në konviktet e Prishtinës, përmes një postimi në Facebook, ka treguar përmes një postimi në Facebook, se si ata po ushqehen me argeta që preardhjen e kanë nga Tajlanda.

Në një kohë Vetëvendosje kishte marrë edhe fushatë me moton ”Duje tëndën”, por sot po e duan të huajen, sa nga Serbia sa nga Tajlanda.

No photo description available.
Image may contain: indoor and food
Image may contain: food