Shala: PDK-ja e pati dërgu Mimozën në Ministrinë e Tregtisë, Kusari-Lila: S’më keni dërgu ju

Deputeti i PDK-së, Ferat Shala dhe kryetarja e grupit parlamentar të LVV-së, Mimoza Kusari-Lila i kanë vazhduar replikat ndaj njëri-tjetrit.

Shala tha se Kusari-Lila e krahasoi qeverisjen aktuale me atë të koalicionit PDK-AAK-Nisma.

“Sinqerisht me e dëgju shefen e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje duke bërë krahasime të kësaj qeverie me PAN-in, unë besoj që do të duhej të reagonit ju, sepse ju keni ardhë me ndryshu, s’keni ardhë me kopju”, tha Shala, duke iu referuar deklaratës së deputetes, që e pyeti se pse s’kishte folur gjatë qeverisjeve të kaluara.

“PDK-ja asnjëherë s’ka menaxhuar me atë ministri. Një herë po, po e pati dërgu Mimozën. Dhe kthehu pak përtej PAN-it dhe shikoje veten ku ke qenë”, tha Shala, duke folur për Ministrinë e Tregtisë.

Kusari-Lila, reagoi më shkurtimisht, duke thënë se e vërteta është ndryshe.

“E vërteta është që ju s’më keni dërgu”, tha ajo.

“Mua më ka dërguar Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës”, shtoi Kusari-Lila.