Sulmuesi brazilian

Robinho kalon te klubi turk

Liderët e Super Ligës turke, Istanbul Basaksehir, ka shtuar në listën e lojtarëve sulmuesin brazilian, Robinho nga Sivasspor.

34-vjeçari iu është bashkuar Emmanuel Adebayor, Eljero Elia, Gael Clichy, dhe ish mesfushorit të Atletico Madridit e Barcelonës, Arda Turanit, në klubin turk.

Robinho në të kaluarën ka qenë lojtari i Real Madridi, Manchester Cityt dhe Milanit.

Braziliani iu bashkuar Sivassporit në janar të këtij viti duke shënuar 12 gola në 20 ndeshje.