Këngëtarja

Rita Ora paralajmëron turneun botëror, publikon datat e koncerteve

Vitin që lamë pas, Rita Ora publikoi albumin “Phoenix” i cili doli të jetë mjaft i suksesshëm.

Në nëntor të vitit që lamë pas, këngëtarja shqiptare me famë në gjithë botën lansoi albumin e dytë pas gjashtë vitesh të quajtur “Phoenix”, shkruan lajmi.net.

E për këtë ajo ka publikuar listën e vendeve që do të performojë, vetëm episodin e parë të turneut të verës.

“Linkun për turneun e “Phoenix” nëpër botë!! Episodi i parë i turneut të verës ka dalë tashmë! Destinacioni i parë Dublin Ireland”, shkruan ajo krahas videos.

Rita po vazhon të jetë aktive dhe tejet e angazhuar edhe në vitin 2019.


https://www.youtube.com/watch?v=uNSAIsNNL7k