Rita Ora

Rita Ora do të udhëheqë dhe do të performojë në një prej ngjarjeve më të mëdha të Vitit të Ri në ‘Times Square’

E njohur për hitet e saj të shumta dhe praninë e saj të fuqishme në skenën muzikore ndërkombëtare, këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora ka njoftuar së fundmi përmes Twitter-it se do të jetë nikoqire dhe performuese në një nga ngjarjet më të rëndësishme globale të Vitit të Ri – të organizuar në ‘Times Square’ të New Yorkut.

Duke përdorur platformat e saj sociale, Ora ndau lajmin emocionues me miliona ndjekësit e saj, duke shprehur ndjenjat e saj të nderit dhe entuziazmit për të qenë pjesë e një tradite të tillë të madhe festive.

“Është nder të jem bashkë-prezantuese e mbrëmjes së Vitit të Ri ‘Rockin Eve’ me Ryan Seacrest drejtpërdrejt nga ‘Times Square’. Mos e humbisni më 31 Dhjetor në ora 8/7c në ABC”, ka shkruar 33-vjeçarja në Twitter.

Marrja e përgjegjësisë si nikoqire e përbashkët me Ryan Seacrest, një nga figurat më të njohur televizive, në natën e Vitit të Ri për një festim të tillë spektakolar në zemrën e New Yorkut, është padyshim një moment kulminant në karrierën e Ritës dhe dëshmi e suksesit të saj të vazhdueshëm.

Ky angazhim i saj në ‘Times Square’ vjen si një tjetër arritje në listën e sukseseve të saj globale dhe konfirmon vendin e saj si një nga yjet më në zë të muzikës bashkëkohore

Rita Ora në New York gjatë xhirimeve të klipit “Anywhere” (Foto: Gotham/GC Images)

Mijëra të pranishëm në shesh dhe miliona telespektatorë të lidhur nga e gjithë bota pritet të bashkohen me Ritën për të përjetuar magjinë e Vitit të Ri në një nga ngjarjet më të ndjekura në botë.

Nën dritat e shkëlqyera të ‘Times Square’ dhe atmosferën e paharrueshme të një ndërrimi vjetor, Rita Ora do të sjellë performancën e saj të jashtëzakonshme dhe energjinë e saj të pandalshme për t’u siguruar të gjithëve një kalim të paharrueshëm në vitin e ri.

Rita Ora në New York gjatë xhirimeve të klipit “Anywhere” (Foto: Gotham/GC Images)

Ndërsa bota numëron sekondat e fundit të vitit 2023, sytë dhe zemrat do të jenë të përqendruar te shfaqja e Rita Orës, duke e bërë natën një nga kujtimet më të ndritshme të festave të Vitit të Ri. /Telegrafi/

Rita Ora në New York gjatë xhirimeve të klipit “Anywhere” (Foto: Gotham/GC Images)