Aksident

Reperi i njohur dërgohet me urgjencë në spital pas një aksidenti me makinë

2 Chainz u dërgua me urgjencë në spital herët në mëngjesin e së shtunës pasi u përfshi në një aksident me makinë në Miami.

Reperi i “It’s a Vibe” – emri i të cilit është Tauheed K. Epps – shkoi në InstaStory për të ndarë pamjet video pas aksidentit.

Në klip, shihet ai në pjesën e pasme të një ambulance teksa e marrin me barelë.

Foto: Getty Images

TMZ raportoi se 2 Chainz, 46 vjeç, pësoi lëndime në qafë dhe ndoshta lëndime të tjera, por është në gjendje të qëndrueshme në spital.

Sipas mediumit, një shofer me një makinë Tesla goditi automjetin e reperit nga pas ndërsa ai po ngiste.

Foto: Instagram

“Na është thënë se policët dyshojnë se shoferi tjetër mund të ketë vozitur nën ndikim”, raportoi TMZ.

Reperi ishte në Florida të Jugut për fundjavën e mbushur me yje të Art Basel.

Foto: Instagram

Sipas TMZ, ai sapo ishte larguar nga një klub striptizi me bazë në Miami të quajtur “Booby Trap”.