Real Madridi mposht Valencian

Real Madrid ka shënuar sonte fitore në derbin e La Ligës.

Reali e ka mposhtur Valencian me rezultat 2-0.

Golin e parë e ka shënuar autogol Daniel Wass (8’) dhe golin e dytë e ka realizuar Lucas Vazquez (83’).

Reali tani është ngritur në pozitën e pestë në renditjen tabelare me 23 pikë, kurse Valencia është në pozitën e 13-të me 19 pikë.