Kampioni

Pranë varrit të “Katanës” në Koshare, Haxhi Krasniqi ngre në qiell titullin e botës

Bokseri Haxhi Krasniqi, tanimë kampion bote, ka filluar një “turne” vizitash nëpër qytetet heroike të Kosovës, meqë rast po nderon figurat kolose të lirisë së Kosovës, shkruan Ballkani.info

Së bashku me Haxhiun, ishte edhe këngëtari i zhanrit rep, i cili kushtoi dhjetra këngë për figurat kombëtare, pra Arian Agushi.

Ishte vetë Agushi që postoi një fotografi me Krasniqin dhe titujt e botës në Koshare, pranë varrit të komandant “Katana”, Agim Ramadani./Ballkani.info/