Kafe

Përgatitni kafenë për vetëm 60 sekonda

Kafeja turke krijon dhe mbledh kujtime çdo ditë, ndërsa aroma e saj bashkon familjarët, miqtë dhe shoqëritë tona.

Në shumë familje përgatitet çdo ditë kafe turke. Sekreti ynë do të ju mundësojë kafe turke të shijshme dhe koha për të cilën do ta shijoni atë është më e shkurtër se 1 minutë.

Ujë, sheqer dhe kafe janë përbërësit e vetëm që përdoren për një kafe turke. Aq e shijshme dhe me vetëm 3 përbërës?! Ku qëndron sekreti?

Sekreti dhe shija e kafes turke qëndron në mënyrën se si e përgatitni atë. Rëndësi të madhe ka se si e vloni ujin, kur vendosni kafen dhe sheqerin dhe si ja dilni mbanë që ajka të duket në krye.

Me xhezven elektrike Delimano Joy përgatitja e kafesë turke është shumë e lehtë. Përveç se është praktike me dorezën për mbajte, gjithçka që ju duhet të bëni është ta vendosni në bazamentin e saj dhe ta vendosni në prizë.

Mbusheni me ujë dhe shtoni kafen dhe sheqerin. Për pak sekonda do të arrini deri në 4 filxhanë kafe turke përplot aromë e shije. Mysafirët tuaj do ta adhurojnë.

Të kesh oborr në banesë nuk është e pabesueshme – Po bëhet realitet në Linda Premium Residence
E SPONSORUAR
KLIKO PËR MË SHUMË
Xhezven elektrike mund ta përdorni edhe për çaj dhe pijet e tjera që preferoni. Është shumë kompakte dhe mund ta merrni me vete kudo, në pushime, kamping, zyre etj.

Pastrohet shumë lehtë, duke e larguar nga bazamenti elektrik me vetëm pak ujë.
Xhezvja elektrike Delimano Joy është në ofertë -55% për të gjithë antarët e club5*, andaj mos e humb mundësinë për t’i shtuar kuzhinës tënde këtë aksesor që do ta adhuroni!