Bruksel

Pas Thaçit, Mogherini takon Vuçiqin (e mrrolur)

Pak minuta ka zgjatur takimi mes Hashim Thaçit dhe Federica Mogherinit.

Pas këtij takimi, Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, ka takuar presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Lajmin për këtë takim e ka dhënë zëdhënësja e Mogherinit, Maja Kocijançiq.

Në këtë takim Vuçiq është dukur goxha i mrrolur.