IHMK

Parashikimi i motit për nesër në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se nesër do të mbajë mot kryesisht i qetë.

Sipas njoftimit, në mëngjes në ultësira parashihet të ketë mjegull, ndërsa gjatë ditës pjesërisht i vranët dhe me diell.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 1 deri 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes, e lehtë deri mesatare”, njofton IHMK-ja.