Moti

Parashikimi i motit për ditët në vijim

Parashikimi i motit për sot dhe ditët e ardhshme.

Në fundjavë mbetet mot i ngrohtë, me vranësira dhe diell

Mirëpo, masa të ftohta ajrore që kanë depërtuar mbi Mesdheun perëndimor, gradualisht gjatë javës së ardhshme do të shtrihen edhe mbi vendin tonë duke zbritur lehtë temperaturat afër vlerave mesatare, transmeton lajmi.net.

3.11 – Mot shumë i ngrohtë, me vranësira dhe intervale me diell.

4.11 – Mot i ngrohtë, me vranësira dhe intervale me diell.

5.11-6.11 – Në fillim të javës do të mbajë mot i mirë, të hënën me vranësira dhe intervale me diell, e ditën e martë priten kthjellime.

7.11 – Mot i mirë, kryesisht me diell.