Njihuni me burrin e presidentes kroate, skandali që ai bëri në SHBA nuk është harruar ende

Finalja e Kupës së Botës mbaroi dhe një nga fansat më të mëdhenj të Kroacisë ishte në Moskë, presidentja Kolinda Grabar-Kitarovic.

Grabar-Kitarovic është e para presidente femër e Kroacisë e cila mori detyrën në shkurtin e vitit 2015.

Kolinda Grabar u martua me Jakov Kitarovic më 1996 me të cilin ka dy fëmijë.

Kitarovic ishte bërë pjesë e një skandali më 2016 në kohën kur gruaja e tij punonte si ambasadore e Kroacisë në SHBA.

Ai kishte përdorur makinën e ambasadës për qëllime private.

Pavarësisht se Kolinda Grabar-Kitarovic thotë se punon 24 orë në ditë, ajo kishte paguar shpenzimet pasi ai kishte përdorur makinën pa autorizim.