Ngjarjet

Ngjarjet kryesore të ditës së sotme

Homazhe në nderim të dëshmorëve të kombi në fshatin Lloqan. (Ora 9:30)

Klubi i Pingpongut “Hasan Prishtina” në bashkëpunim me FPPK-në do të organizojnë turneun për grupmoshat U11, U15 dhe U19 për meshkuj dhe femra i cili këtë vit do të jetë përkujtimor dhe do të mbajë emrin e dy legjendave të klubit “Hasan Prishtina” dhe veteranëve të pingpongut, Xhemajl Cecelia dhe Izet Korllaku. (Palestra “Jeton Terstena” në Vushtrri, ora 10:00)

Homazhe në nderim të dëshmorëve të kombi në fshatin Carrabreg i Epërm, e gjithashtu në qendër të fshatit bëhet dhurimi vullnetar i gjakut. (Ora 10:00)

Homazhe në nderim të dëshmorëve të kombi në fshatin Carrabreg i Ulët. (Ora 10:15)

Homazhe në nderim të dëshmorëve të kombi në fshatin Lumbardh. (Ora 11:00)

Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia qendrore e PDK-së, ora 13:00)