Nesër mot me diell dhe vranësira

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-22 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-7m/s.