Nëna pengon arrestimin e të birit, hapet lëndë ndaj saj

Në rrugën “Dëshmorët e Kombit” në Prishtinë, gjatë ditës së djeshme është arrestuar i dyshuari mashkull, te i cili gjatë kontrollit janë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me 8 fishekë.
Gjatë kontrollit në veturën e të dyshuarit si pasagjere kishte qenë edhe nëna e tij e cila kishte ndërhyrë dhe kishte penguar policët në kryerje të detyrës.

Pas intervistimit i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje, ndërsa nënës së tij i është iniciuar lënda dhe është liruar në procedurë të rregullt.