Këngëtarja

Ndryshimi drastik i Beatrix Ramosajt ndër vite

Këngëtarja e njohur Beatrix Ramosaj është kthyer në vëmendjen e të gjithëve kohëve të fundit.

Pjesëmarrja e saj në Big Brother VIP dhe lidhja e krijuar me aktorin Donald Veshaj, e kanë shndërruar atë në një prej personazheve më të përfolur të momentit.

Por jashtë shtëpisë më të famshme në Shqipëri, Beatrix ka një karrierë të suksesshme si këngëtare.

Foto: Top Channel

Ajo ka nisur të këndojë qysh kur ishte e re në moshën 16-vjeçare, ndërsa me kalimin e viteve vazhdoi të ndryshonte e të realizonte disa bashkëpunime të suksesshme.

Ndër këngët e saj hit kujtohen: “Dhoma 609”, “Sa vite” (bashkëpunim me reperin Gold AG), “Ëndrrat bëhen realitet”, “E dua beat-in” e të tjera.

Foto: Arkiv

Me kalimin e viteve, Beatrix nuk ishte ajo vogëlusha lozonjare e njohru si mbesa e Albërie Hadërgjonajt, por krijoi identitetin esaj artistik.

Si më poshtë ju sjellim disa fotografi nga e kaluara, të cilat tregojnë evoluimin e këngëtares Ramosaj me kalimin e viteve. /Telegrafi/

Foto: Arkiv