Xbox One X

Microsoft: Gjenerata e re e Xbox do të jetë katër herë më e fuqishme se Xbox One

Microsoft Xbox One X thuhet të jetë një nga konsolat më të fuqishme në dispozicion në këtë moment.

Ka aftësinë për të luajtur lojëra në 4K, që është shumë mbresëlënëse kur e konsideroni sa energji 4K vazhdimisht kërkon, por më vonë këtë vit, Xbox-i tjetër i Microsoft-it do ta bëjë Xbox One X të duket i dobët.

Në E3 2019, Microsoft ka detajuar Xbox-in e ardhshëm, që tani për tani është ende duke u referuar si Project Scarlett.

Detajet e sakta të harduerit janë të paqarta, por Microsoft-i deklaron në faqen e tyre të internetit se konsola do të përdorë një procesor AMD, GDDR6 RAM dhe një SSD, që do ta bëjnë konsolën rreth katër herë më të fuqishëm se Xbox One X.

Kompania gjithashtu po mburret në atë se si do të jetë i aftë të luajë lojërat e tyre të ardhshme deri në 120 fps.

Konsola pritet të lansohet më vonë gjatë vitit ku do të zbulohen edhe detaje të tjera, si çmimi.

Microsoft ka zbuluar gjithashtu se Halo Infinite gjithashtu do të lansohet së bashku me Project Scarlett.

Shpërndaje

Prekëse

Të përgjërohesh për ushqim! Video prekëse, qeni “përlotet” teksa dikush i jep për të ngrënë

Baku

Azerbajxhani tregon forcën, paradë ushtarake për të festuar fitoren në Karabak

Volkswagen Golf

Golf 3 e nxjerr një autobus të mbetur në borë

Firehawks

Video e rrallë e aksionit të helikopterit të ‘operacioneve speciale’ të marinës së SHBA

Bahamas

Pamje që shihen një herë në jetë/ Peshkaqeni sulmon breshkën, peshkatarët…

Bursa

Ja si grabitet filiali i postës në Turqi

MadMan’s Choice

Grupi muzikor suedez sjellin versionin rock të këngës “Xhamadani vija-vija”

Ellie

“Mogli” i filmave në jetën reale, fëmija jeton me kafshët e egra, s’mund të flasë e ha bar

Gage Gillean

Ylli i rrjeteve sociale shkatërron makinën 3.4 milionë dollarë

Australi

Pamjet mahnitëse kur gorilla miqësore e kopshtit zoologjik, ndihmon zogun e plagosur të fluturojë

Gjermani

Gjermanët s’e durojnë izolimin – Situatë “kaotike” në Frankfurt

Houston

“I grahi më mirë kur pij”, fjalët e fundit të shoferit para aksidentit fatal, shihni videon dramatike

“Dreqi e marrtë”

Sinan Vllasaliu publikon këngën e re, dedikim për Ushtrinë e Kosovës

BMW

Kompania prezanton kostumin turbo-elektrik me krahë që fluturon me 300 km/orë

Jerevan

Protestuesit sulmojnë qeverinë dhe Kuvendin armen pas marrëveshjes së paqes me Azerbajxhanin

Nick Carter

​Lufta e re botërore për shkak të COVID, kreu i forcave britanike thotë se rreziqet janë reale