Talenti brazilian

Malcom kërkohet nga klubet kineze

Guangzhou Evergrande janë duke tentuar që të bëjnë një lëvizje ambicioze për sulmuesin e Barcelonës, Malcom

Sipas Directv Sports, sulmusi i krahut që u lëndua në ndeshjen kundër Leonesas, po e ka të vështirë adaptimin në Camp Nou.

Kështu, tashmë kanë filluar thashethemet se ai mund të largohet nga klubi.

Pasi që Paulinho u kthye në skuadrën katalunase, Guangzhou shpreson që të sjell një tjetër brazilian në radhët e saj dhe atë 21 vjeçar.